УЧЕШЋЕ СТУДЕНАТА ВИСOКЕ ШКОЛЕ ПРИМЕЊЕНИХ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ИЗ ВРАЊА НА ГРИН ФЕСТИВАЛУ (14 – 17.11.2017) У БЕОГРАДУ

И ове године студенти Високе школе примењених струковних студија из Врања боравили су у Београду, 16. и 17. 11. 2017. године, где су одржали веома успешну радионицу „Кретаоница“ у оквиру едукативног дела Грин фестивала. Студенти уз помоћ својих ментора, професорком Иваном Круљ и асистенткињом Јованом Џољић, уз подршку чланова наставног особља Школе су будуће младе природњаке и љубитеље здраве природе из основне школе „Јосиф Панчић“ из Београда,  кроз игру упознали са основним законима који владају у природи, јер „само ако познајемо природу умећемо да је штитимо“.

Дводневни боравак у Београду обележен је одласком студената и професора у Народно позориште на представу „Дама са камелијама“ која је на репертоару Велике сцене од 2013. године. Студенти су са одушевљењем одгледали представу и овацијама поздравили глумце.

Такође, студенти су посетили и изложбу „Секвенце“ у Музеју савремене уметности, која је представљена на отварању Музеја, а која је привукла велику пажњу јавности. Том приликом кустос музеја је упознао студенте и наставно особље са излoжбом која обухвата низ oд oсaмнaeст сeквeнци, слoбoднo груписaних oкo хрoнoлoшкe oсe кoja прaти истoриjски рaзвoj умeтнoсти у Jугoслaвиjи и Србиjи у пeриoду дужeм oд jeднoг вeкa.

osnovci-studenti

studenti-i-osnovci