ОВОГОДИШЊЕ УЧЕШЋЕ ВИСОКЕ ШКОЛЕ ПРИМЕЊЕНИХ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ВРАЊЕ У ХУМАНИТАРНО-ЕКОЛОШКОЈ АКЦИЈИ „ЧЕПОМ ДО ОСМЕХА“

Студенти Високе школе примењених струковних студија заједно са својим професорима активно учествују у хуманитарно-еколошкој акцији „Чепом до осмеха“. Ове године, у Школи, прикупљено је шест џакова пластичних чепова који су прослеђени удружењу „Чепом до осмеха“ из Новог Сада који ову акцију организују и спроводе од 2012. године.

Циљe ове акције је да се прикупe срeдстaвa зa пoмoћ дeци сa инвaлидитeтoм или сa нeкoм смeтњoм у рaзвojу у oбрaзoвнo-шкoлскoм прoцeсу.

На овај начин, студенти и професори обележили су 3. децембар, Међународни дан особа са инвалидитетом, али и 5. децембар, Међународни дан волонтера, у оквиру програма Еко-школе/Еко-факултети.

Ова акција уједно је и позивница грађанима Врања, да се прикључе и донесу чепове у Школу, чиме ће помоћи да се деци са инвалидитетом обезбеде боље услови за образовање и уједно и срећније детињство.

Школа се захваљује и осталим учесницима који су доношењем чепова подржали акцију.

slika-studenata-ispred-skole

tempus-2011