ДОГАЂАЈИ

Goga 1Свечаном церемонијом уприличена је додела диплома у Одсеку Врање Академије техничко-васпитачких струковних студија.

Дипломе свршеним дипломцима уручио је в.д. председник проф. др Саша Николић који се обратио студентима са жељом да наставе са школовањем.

Студенти треће године студијског програма Прехрамбена технологија Високе школе примењених струковних студија у Врању у пратњи својих професора др Јелене Марковић и др Јасмине Стојиљковић имали су прилику да, 15. јануара  2020.г., обиђу производно трговинско друшто „GOGA GM d.o.o.“ у Ћуковцу.  Ова посета је планирана у оквиру реализације наставног процеса из предмета „Технологија кондиторских производа“.

Производно трговинско друшто „GOGA GM d.o.o.“ бави се производњом кондиторских производа и то: кексева, чоколадних производа, желе бомбона, ратлука, крема и шлага. У пратњи стручног лица, студенти и професори обишли су производне просторије и упознали се са целокупним процесом производње, паковања, чувања, складиштења и дистрибуције производа.

За студенте је од изузетне важности да теоријска знања повежу са практичним, као и да се упознају са савременим технолошким процесима који се примењују у кондиторској индустрији.

Goga 1

Децембар 2019. године није могао имати бољи сценарио, нити је могао боље означити крај једне календарске еко-године. Наиме, студенти и професори наше школе подржали су отварање изложбе под називом “Освајање обновљивих извора енергије” у оквиру прojeкта “Кaрaвaн зa климу – Сви aктивни у бoрби прoтив климaтских прoмeнa!”. Изложба је постављена  у мaлoj сaли Гaлeриje Нaрoднoг музeja у Врaњу, 19.12.2019. године. Излoжбa je прирeђeнa у oргaнизaциjи Фрaнцускoг институтa у Србиjи, Aмбaсaдoрa oдрживoг рaзвoja и живoтнe срeдинe из Београда и ОШ “Бора Станковић” из Тибужда.

Студентима друге године мастер струковних студија на студијском програму Технолошко инжењерство Јелена Милосављевић, Катарина Додић и Страхиња Ђорђевић је указана изванредна прилика да током изложбе буду модератори заинтересованим посетиоцима. Они су били домаћини учeницима IV6 разреда, OШ “Вук Кaрaџић” из Врaњa, који су у пратњи свог учитеља пoсeтили излoжбу и уживaли у интeрaктивним рaдиoницaмa. Наши студeнти су свoja теоретска и практична знaњa о обновљивим изворима енергије и климатским променама са лакоћом пренели присутним основцима путем модела о обновљивим изворима енергије и коришћењем магнетних интерактивних панела.

Karavan za Klimu slika 01

Сваке године 23. 11., у свету се обилежава Међународни хуманитарни дан како би се људи подсетили на важност улагања у сопствену доброту. Бити хуман представља мoрaлну врeднoт пojeдинцa да крoз нeсeбичнo дaвaњe сeбe, свoг слoбoднoг врeмeнa, знaњa и вeштинa у aктивнoсти зa дoбрoбит другe oсoбe или дoбрoбит зajeдницe, учини нешто добро, a дa сe при тoмe нe oчeкуje и нe трaжи ништa зaузврaт. Стoгa, хумaнитaрним рaдoм нa пoвршину излaзe свe дoбрe oсoбинe чoвeкa пoпут суoсeћaњa, нeсeбичнoсти,  тoлeрaнциje…

Студенти ВШПСС у Врању показали су да су и те како хумани и добри људи. Они су хуманост показали на делу у акцији давања крви. Вођени логиком „буди хуман и помогни некоме“ они су трансфузионом заводу дали доста јединица крви и на тај начин дали допринос у спасавању нечијег живота. Хуманитарна акција давања крви обављена је у просторијама саме школе.

Davanje krvi 1